تامین سنگ برای کاربردهای خاص

امروزه سنگ در برخی صنایع جایگاه ویژه‌ای دارد و وجود مجموعه­‌هایی که هم تولیدکننده سنگ بوده و هم ارتباط نزدیکی با صنایع مختلف داشته باشند، کاربرد سنگ را برای این صنایع تسهیل خواهد نمود. دیپا تلاش دارد با شناسایی نیاز صنایع مختلف به سنگ طبیعی، تولیدات گروه را در راستای پاسخگویی به نیازهای صنعت سازماندهی نماید. در حال حاضر دیپا برای 4 صنعت زیر سنگ تامین می‌کند.

  • صنعت آسانسور (سنگ برای پوشش کف کابین آسانسور)
  • صنعت لوازم ورزشی (سنگ برای پوشش میز بیلیارد)
  • صنعت دکوراسیون (مصنوعات سنگی)
  • صنعت تجهیز اماکن (سنگ برای کانترتاپ)

 

صنعت آسانسور (سنگ برای پوشش کف کابین آسانسور)

سنگ طبیعی یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای پوشش کف کابین آسانسور است، دیپا تعداد زیادی از سنگ‌های مورد استفاده صنعت آسانسور را در کارخانه­‌های خود تولید نموده و  موارد متعددی از سنگ‌های خارجی را توسط بخش بازرگانی خود از کشورهای مختلف وارد کرده و به منظور دسترسی آسان دست­ اندرکاران، در انبار تهران طیف گسترده‌ای از اسلب‌های مورد استفاده در کابین‌های آسانسور را در اختیار مشتریان محترم قرار می‌دهد.

صنعت لوازم ورزشی (سنگ برای پوشش میز بیلیارد)

میزهای بیلیارد در اندازه‌ها و سبکهای متعددی تولید می‌شوند و رویه آنها معمولا از چند قطعه سنگ ساخته می‌شود، چند تکه بودن سنگ برای جلوگیری از تاب خوردن میز در اثر رطوبت و تغییرات جوی است (میزهای کوچک‌تر معمولا از سنگ یک تکه ساخته می‌شوند). ضخامت، ابعاد و جنس سنگ از عوامل موثر در کیفیت میز و عملکرد مناسب آن می‌باشد. دیپا با تعاملی که با سازندگان میز بیلیارد داشته است برای تامین نیاز آنها سنگ‌های لایم­ استون و کریستال را در ضخامت و ابعاد سفارشی تهیه کرده و در اختیار مشتریان محترم قرار می‌دهد.

صنعت دکوراسیون (مصنوعات سنگی)

احجام و تابلوهای سنگی در فضاهای داخلی، نمای ساختمان‌ها، دکوراسیون شهری و ... نقش ممتازی دارند. دیپا با استفاده از ابزارآلات پیشرفته و حجاران هنرمند آماده است تا ایده‌های طراحان و معماران را در این عرصه بر همگان آشکار سازد.

صنعت تجهیز اماکن (سنگ برای کانترتاپ)

کانترتاپ­ در اماکن مسکونی، تجاری و اداری نقش تاثیرگذاری در ایجاد فضای فاخر دارد. کانترتاپ باید ضمن تحمل بارهای وارده، مقاومت لازم در برابر  ضربه، سایش، رطوبت و عوامل محیطی را داشته باشد. امروزه سنگ‌های مصنوعی (کورین، کوارتز و ...) سهم قابل توجهی در تهیه کانترتاپ‌ها دارند با این حال سنگ طبیعی همچنان جایگاه و طرفداران خود را حفظ کرده است. با توجه به نوع کاربری و نظر طراح و کارفرما سنگ‌های گرانیت، مرمر و مرمریت برای تهیه کانترتاپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. دیپا انواع گرانیت‌های خارجی و مرمریت‌های متنوع داخلی را با ضخامت 3 و 4 سانتی‌متر برای تهیه کانترتاپ در اختیار طراحان و مجریان دکوراسیون داخلی قرار می‌دهد.

بالا