تامین سنگ برای پروژه‌ها

سنگ از مهم‌ترین مصالح مورد استفاده در ساختمان‌هاست. انتخاب سنگ طبیعی باید با دقت و اطلاعات کامل انجام شود تا با انتخابی درست، ماندگاری، زیبایی و دوام سازه افزایش یافته و هزینه‌های تعمیرات و بازسازی آینده کاهش یابد.

مشاوران و مجریان پروژه­‌های ساختمانی معمولاً با مشکل انتخاب سنگ مناسب روبرو هستند و در اغلب موارد انتخاب خود را بر اساس شنیده‌ها انجام می‌دهند؛ در حالیکه هر پروژه مشخصات منحصربه‌فرد خود را دارد و در انتخاب سنگ برای پروژه باید به معیارهایی مانند: کاربری ساختمان، محل کاربرد سنگ، رنگ و طرح مورد نظر، نوع پرداخت سطح نهایی سنگ، مقدار مورد نیاز و در دسترس بودن، قیمت سنگ و تناسب با بودجه، اطلاعات فنی و آزمون‌های سنگ و ... توجه نمود.

معیارهای انتخاب سنگ باید در طیف گسترده‌ای از سنگ‌های مرمریت، گرانیت، تراورتن و مرمر مورد ارزیابی قرار گیرد تا با انتخاب هوشمندانه و درستِ سنگ، ارزشی خاص و ویژه برای پروژه ایجاد ‌کند.

در دفتر مرکزی دیپا، خدمات مشاوره‌ای برای انتخاب سنگ طبیعی به کارفرمایان و مشاوران آنها ارائه می‌گردد، تا بهترین انتخاب را با توجه به معیارهای مختلف داشته باشند. پس از تأمین نظر و توافق عوامل تصمیم‌گیرنده بر روی سنگ‌های مورد نیاز پروژه، کارشناسان دیپا نسبت به تنظیم سفارش و تأمین سنگ مورد نیاز پروژه (درکارخانه‌های گروه و یا انبار سنگ‌های وارداتی) بر اساس معیارهای مشخص‌شده اقدام نموده و در تمام مدتِ تحویل سنگ به پروژه و مراحل نصب سنگ در پروژه حضور یافته و خدمات لازم را ارائه خواهند داد.

فرایند ارائه خدماتِ «مشاوره و تأمین سنگ ساختمانی» در دیپا

در سالهای اخیر مجموعه دیپا ارائه خدمات سنگ ساختمانی را پروژه محور نموده و با حضور در کنار کارفرما و مشاوران ایشان، نیازهای سنگ پروژه را بصورت کامل تامین می‌کند و در این راستا علاوه بر تولیدات و واردات موجود خود، بر اساس نیاز پروژه تولیدات و واردات لازم را در برنامه کاری کارخانه‌ها و انبارهای گروه قرار می‌دهد.

بالا